Carnavalsprinsen komen bij elkaar in Den Bosch

Tientallen Brabantse carnavalsprinsen kwam donderdag in Den Bosch bijeen om kennis te maken met Commissaris van de Koningin Wim van de Donk. Deze wilde weten of hij Brabant over twee weken met een gerust hart aan het bestuur van de prinsen kan overlaten, zodat hij zelf ook carnaval kan gaan vieren.

Zijn conclusie was: ‘hier zien we de veerkracht van Brabant’, waarmee hij ook doelde op het woud van veren op de steken van de prinsen. Hij noemde de prinsen en hun gevolg verder de ‘sociale hoofdstructuur’ van Brabant, omdat zij zich ook buiten carnaval inzetten voor gemeenschappelijke zaken.

Derde keer dat carnavalsprinsen bij elkaar komen

Het was voor de derde keer dat de carnavalsprinsen kort voor carnaval bijeenkomen in het provinciehuis. De Stichting Carnavalsfederatie Brabant wil hier een traditie van maken. Dit jaar waren er aanmerkelijk meer prinsen dan vorig jaar naar Den Bosch afgereisd.

Bron: www.omroepbrabant.nl

Deel dit bericht:

Over de auteur
Verzamelt, onderzoekt en vertelt alles wat het carnavalsgevoel versterkt

Heb jij carnavalsnieuws?

Stuur jouw bericht, foto of tip gerust in. We delen het graag met alle carnavalsliefhebbers.

Aftellen tot de optocht

00
Dagen
00
Uren
00
Minuten
00
Seconden
Ut is zoweit!
loader-image
Weer in Moesland
temperature icon 5°C

Meer nieuws

Pronkzitting Schaijk 2026 online

Pronkzitting Schaijk 2026 staat nu voor iedereen klaar om terug te kijken. Op 17, 23...

Niels van Rooij is ‘In Beeld’

Bekend van D.A.W. en Dè Hedde Wellus: Niels van Rooij. Ik had er nog nooit...

We Doen Mar Wa is ‘Uitgelicht’

Carnavalsvereniging We Doen Mar Wa is begonnen in Reek (bij de Kêleströpers) en nu deelnemers...