Hans van Alebeek, journalist bij het Brabants Dagblad, heeft een column geschreven over de bouwhal waar wij in het Moesland al 20 jaar op zitten te wachten. En ik denk dat hij hier de spijker mee op zijn kop slaat…
In de bres voor een bouwhal: het is een gratis rondje, maar je hebt er weinig aan
Huppakee, burgemeester en wethouders eruit, de prinsen en prinsessen hebben de sleutel van het gemeentehuis gekregen en zijn voor even de baas. Oftewel: het feest kan beginnen.
Als ze nou slim zijn, gaan de prinsen snel een paar dingen regelen waar het gemeentebestuur de rest van het jaar niet uitkomt. Dus hup de parkeertarieven in Oss weer omlaag (doe ook maar de bierprijs), de stank in Boekel oplossen (gewoon wat vèrrekes naar Uden verhuizen, een Knoeris meer of minder maakt niet uit) en het oud papier in Veghel weer zelf ophalen (en gebruiken om wagens te beplakken).
Nu we het toch hebben over carnavalswagens bouwen: prinses Nicole I van Moesland zou dit weekend meteen die bouwhal in Schaijk kunnen regelen. Als ze dat voor elkaar krijgt, mag ze waarschijnlijk eeuwig de scepter blijven zwaaien.
Deze carnaval pakt Schaijk weer ouderwets uit met gruwelijk grote praalwagens, maar de vraag is of dat volgend jaar nog lukt want dan is de bouwhal gesloopt. En een nieuwe neerzetten kost 140.000 euro. De Moeslanders hebben zelf al de portemonnee getrokken en samen ruim 9000 euro ingezameld. Daar kan je een paar rondjes voor geven, maar nog geen hal van bouwen.
Maar Moesland krijgt hulp, van de politiek nog wel. Van links tot rechts, van klein tot groot, alle partijen zijn in de bres gesprongen voor ‘Uden-Noord’. Of zoals Davy van der Ven van Kompas Maashorst zei: „Niet lullen maar bouwen.”
Het is een gratis rondje, het ziet er lekker uit maar je hebt er niks aan
Schaijk moet snel geholpen worden met die nieuwe bouwhal, maar ook de andere dorpen want het probleem speelt overal. „Ook in Uje”, zei Maarten Prinssen van de VVD. „Want wij willen ook een grote optocht zoals in Schaijk.”
Dat kan oud-prins Prinssen wel willen, maar hij weet als geen ander dat er dan nog wel iets meer moet gebeuren. Uden voelt zich binnen de gemeente Maashorst vaak de grootste en de beste, maar als het gaat om de optocht is het Klein Duimpje vergeleken met Schaijk of Volkel. Daar zal een permanente bouwhal weinig aan veranderen.
18 maart
Je mag je overigens ook afvragen wat de waarde is van deze politieke steunbetuiging voor carnaval en de bouwers. Overduidelijk hengelen de partijen hiermee naar stemmen die op 18 maart verdeeld gaan worden.
Het is een gratis rondje, het ziet er lekker uit maar je hebt er niks aan. Want als carnaval en de verkiezingen achter de rug zijn, zal al heel snel de conclusie zijn dat de gemeente weinig tot niets voor de clubs kan doen. Het is te duur en te lastig. Zo is het al jaren en zo is het overal. Dus vier nu maar gewoon lekker carnaval.
