Clubpagina’s 2026 toegevoegd

Clubpagina’s 2026 zijn weer bijgewerkt. Van individuelen tot grote wagens: alle deelnemende clubs hebben opnieuw een eigen plek gekregen op de website. Met foto’s, video’s en korte beschrijvingen ontstaat zo een compleet overzicht van alle deelnemers aan de optocht.

Het bijwerken van deze pagina’s is ieder jaar opnieuw een flinke klus. Informatie verzamelen, foto’s controleren, video’s toevoegen en alles netjes ordenen kost behoorlijk wat tijd. Toch blijft het een mooie taak om te doen. Uiteindelijk ontstaat er namelijk een waardevol archief waarin het carnavalsseizoen van dit jaar ook weer goed is vastgelegd.

Voor iedereen die carnaval in Schaijk een warm hart toedraagt, zijn deze pagina’s een mooie manier om alles nog eens rustig terug te kijken.

Van individueel tot grote wagens

Ook dit jaar is er weer een brede variatie aan deelnemers te vinden op de site. Van creatieve individuelen en kleine loopgroepen tot indrukwekkende grote wagens die maandenlang gebouwd zijn in de bouwschuren van het Moesland.

Elke club heeft zijn eigen verhaal, stijl en humor. Dat maakt het bekijken van de verschillende pagina’s zo leuk. Je ziet niet alleen de wagen of act tijdens de optocht, maar krijgt ook een beter beeld van het idee erachter en de mensen die het hebben gemaakt.

Veel clubs steken ontzettend veel tijd in hun deelname. Door de informatie en beelden te verzamelen op één plek blijft dat werk ook na carnaval zichtbaar.

Nieuwe clubs in het Moesland

Dit jaar zijn er ook twee nieuwe clubs toegevoegd aan het overzicht. Dat is altijd mooi om te zien, want nieuwe deelnemers zorgen voor frisse ideeën en nieuwe energie binnen de optocht.

De nieuwe clubs die hun eigen pagina hebben gekregen zijn:

Voor deze clubs is het hun eerste vermelding op de site.  Nieuwe clubs zijn belangrijk voor de toekomst van de optocht, want zonder clubs is er geen optocht.

Clubpagina’s 2026 als digitaal carnavalsarchief

Clubpagina’s 2026 vormen samen een mooi digitaal archief van dit carnavalsjaar. Op één plek zijn de deelnemende clubs terug te vinden, inclusief beeldmateriaal en verwijzingen naar video’s.Voor deelnemers is het leuk om hun eigen act nog eens terug te zien. Voor bezoekers langs de route is het een mooie manier om alsnog wagens of acts te bekijken die ze misschien gemist hebben.

Daarnaast groeit het archief elk jaar verder. Door alles goed vast te leggen ontstaat er langzaam een uitgebreide verzameling van optochten door de jaren heen. Dat maakt het ook voor de toekomst interessant om terug te kijken hoe carnaval zich ontwikkelt.

Een flinke klus, maar meer dan de moeite waard

Het verzamelen van alle informatie voor de pagina’s is ieder jaar weer een behoorlijke puzzel. Foto’s komen van verschillende fotografen, video’s worden op meerdere plekken gedeeld en soms moet informatie nog worden opgezocht of nagevraagd. Toch blijft het altijd de moeite waard om dit werk te doen. Wanneer alles uiteindelijk online staat, ontstaat er een compleet overzicht van alle deelnemers en hun creativiteit. Bovendien helpt het om het carnavalsgevoel nog wat langer vast te houden. Ook weken na de optocht kunnen bezoekers nog eens rustig door alle clubs bladeren en herinneringen ophalen aan een geweldig carnavalsseizoen.

Speciale dank voor aangeleverde video’s

Bij het samenstellen van de pagina’s is ook gebruikgemaakt van verschillende videobeelden. Dankzij deze filmpjes krijgen bezoekers een nog beter beeld van de optocht en de sfeer langs de route.

Speciale dank gaat daarom uit naar iedereen die beelden heeft aangeleverd:

Dankzij hun bijdragen wordt het carnavalsarchief elk jaar weer een stukje completer.

Benieuwd? Dat begrijp ik, alle carnavalsclubs van Schaijk zijn hier terug te vinden. Mocht je wat missen of er klopt onverhoopt iets niet? Laat het me weten: info@deoptocht.nl.

Deel dit bericht:

Over de auteur
Verzamelt, onderzoekt en vertelt alles wat het carnavalsgevoel versterkt

Heb jij carnavalsnieuws?

Stuur jouw bericht, foto of tip gerust in. We delen het graag met alle carnavalsliefhebbers.

Aftellen tot de optocht

00
Dagen
00
Uren
00
Minuten
00
Seconden
Ut is zoweit!
loader-image
Weer in Moesland
temperature icon 4°C

Meer nieuws

Dè Hedde Wellus is uitgelicht

Afgelopen optocht waren ze nog vijfde bij de wagens: Dè Hedde Wellus. Een club die...

Nieuw 11-11-bal op dag zelf en overdag

Niet alleen de terugkeer van de Moeskop was onderwerp van gesprek tijdens de clubvergadering, ook...