Medaillespiegel grote loopgroepen

Waar wagens vaak imponeren met hun omvang en techniek, zijn het de grote loopgroepen die kleur, dynamiek en pure energie brengen in de optocht van het Moesland. Deze groepen, vaak met tientallen deelnemers, verrassen elk jaar weer met originele thema’s, choreografieën en indrukwekkende kostuums. De medaillespiegel grote loopgroepen biedt sinds dat jaar een overzicht van de top 3-noteringen van deze bijzondere categorie.

Inmiddels is het een lijst geworden met een rijke historie. Een overzicht van loopgroepen die jarenlang het straatbeeld van Schaijk tijdens carnaval hebben bepaald, en dat nog steeds doen. Elke podiumplaats in deze categorie is een bekroning op maandenlang oefenen, naaien, knutselen en samen plezier maken. Want vergis je niet achter die bonte stoet aan veren, stoffen, verf en schmink, schuilt een even groot bouwproces als bij de wagenbouwers.

Sommige loopgroepen zijn jarenlang onafgebroken actief geweest en wisten keer op keer het podium te halen. Er zijn clubs die hun naam meerdere keren op de lijst hebben gekregen; ware kampioenen van het loopgroepenpodium. Of het nu gaat om humoristische acts, maatschappijkritische thema’s of sprookjesachtige voorstellingen, de creativiteit kent geen grenzen.

De kracht van de grote loopgroepen zit hem in het collectief. Er is geen grote wagen om op te bouwen of achter te schuilen, het draait om mensenwerk, letterlijk. Elke deelnemer is onderdeel van het decor en brengt het thema tot leven. Het vergt lef, inzet en een flinke dosis Moeslandse trots om jaar na jaar mee te lopen en het publiek te vermaken.

De medaillespiegel grote loopgroepen is dus meer dan een scorelijst; het is een eerbetoon aan al die groepen die de optocht verrijken met beweging, interactie en uitstraling. Elke notering in deze lijst vertelt het verhaal van vriendschap, samenwerking en vooral heel veel lol. En dat is precies waar carnaval in Schaijk om draait.

Of je nu winnaar bent of niet, wie als grote loopgroep het Moeslandse publiek weet te raken, verdient een ereplek in deze spiegel. Met trots wordt deze lijst dan ook bijgehouden en jaarlijks bijgewerkt sinds 1976. Want het Moesland is pas echt compleet als de grote loopgroepen hun opwachting maken.

Feitjes medaillespiegel grote loopgroepen

  • De lijst is bijgehouden vanaf 1976
  • De lijst bestaat uit 38 clubs
  • Er zijn 19 clubs die een gouden medaille hebben mogen ontvangen
  • Slechts 9 clubs hebben twee keer of vaker de optocht gewonnen
  • ’t Moes Nie Moete / MnM en de Schuimkragen blijven de kampioenen wat podiumplaatsen betreft, namelijk 18 stuks
  • Vur Ut Urst, Vur Ut Twed en Vur Ut Dord staan apart in de lijst. Onder deze naam hebben zij zo deelgenomen aan de optocht. Uiteindelijk is dit Vur Sles. Tel je deze bij elkaar op dan heeft Vur Sles in totaal 5 keer een gouden medaille gewonnen
  • Ono en Wanne Wauwel (WONOW)  is de eerste fusieclub in deze lijst
  • WD/O2 is de tweede fusieclub en zij werden 2e in 2022

De lijst der lijsten van de grote loopgroepen

Plaats Clubnaam Goud Zilver Brons
1 Schuimkragen 10 5 4
2 De Loltrappers 7 3 3
3 't Moes Nie Moete / MnM 4 8 6
4 't Kos Kojer 4 4 4
5 Zo Gut Ut 4 1 1
6 Ut Wurd Wa 3 3 2
7 Vur Sles 2 1 2
8 De Zwabbers 2 1 1
9 Ut Wier Tijd 2 0 2
10 De Narrekap 1 3 1
11 Duternietoe 1 1 3
12 Oelewappers 1 1 0
WONOW 1 1 0
13 Novenant 1 0 3
14 Auwzum 1 0 2
15 Vur Ut Urst 1 0 0
Vur Ut Twed 1 0 0
Vur Ut Dord 1 0 0
Vroege Ploeg 1 0 0
16 Gruts Grei 0 5 2
17 Krek Zat 0 2 0
18 Moi Gekloi 0 1 2
19 De Bejaarden 0 1 1
Jong van Harten 0 1 1
Krek Wa We Won 0 1 1
20 Gedurig Wispelturig 0 1 0
Moesmaaiers 0 1 0
Duk 'r Be 0 1 0
Vrolukke Tobbers 0 1 0
WD/O2 0 1 0
21 Quisnix 0 0 1
De Passers 0 0 1
Fam. Peeters 0 0 1
Noppes 0 0 1
Lo Mar Toete 0 0 1
Nie Gering/Knap Lelluk 0 0 1
Tis Wa 0 0 1
Inburgerkings 0 0 1

Aftellen tot de optocht

00
Dagen
00
Uren
00
Minuten
00
Seconden
Ut is zoweit!
loader-image
Weer in Moesland
temperature icon 0°C