Ochtendmis 2006 - De eerste van Zot Gefrot

De ochtendmis 2006 werd gehouden op zondag 26 februari in de Postduif. Het was de eerste ochtendmis voor Zot Gefrot.

Nieuwe gezichten ochtendmis 2006

Heilige mis met Frater Fazand en Monsieur Maarten. Aansluitend kinderfeest voor het 11-jarig bestaan van Zot Gefrot.

Er was zelfs een heus persbericht uitgebracht voor de nieuwe ochtendmis:

C.V. Zot Gefrot blaast Nie Gering mis nieuw leven in

Na elf jaar houdt C.V. Nie Gering het voor gezien met hun ‘Nie Gering mis’, die jaarlijks op carnavalszondag werd gehouden. Dit jaar blaast C.V. Zot Gefrot, onder leiding van Maarten van der Linden en Twan van Zandvoort, de mis nieuw leven in. Maarten: “Wat is er nu mooier dan carnavalszondag met z’n allen de dag te beginnen met een geweldige hoogmis en aansluitend een ouderwets gezellig kinderfeestje?”

“De Nie Gering mis werd twaalf jaar geleden in het leven geroepen om te voorkomen dat iedereen op zondag te lang in z’n bed bleef liggen,” begint Twan het verhaal. “In de eerste jaren deed Nie Gering een hoogmis na, maar ze hebben ook een aantal shows gedaan zoals de Jerry Springer Show en RTL Boulevard. Vorig jaar vonden de Nie Gering leden het mooi geweest en hebben ze gevraagd of wij het over wilden nemen. Ze hadden ons natuurlijk wel eens zien optreden tijdens de pronkzitting, en riepen al vanaf ons optreden bij het 44-jarig bestaan van carnaval in Schaijk gullie kunt da wel.”

De voorbereidingen zijn ondertussen al in volle gang. Maarten vertelt wat de bezoekers kunnen verwachten. “Het wordt een geweldige hoogmis waarbij overdenking en hilariteit in een religieus jasje worden gestoken. Daarbij blijven de gebeurtenissen uit het afgelopen jaar natuurlijk niet onderbelicht. We laten mensen op de biecht komen, leggen de schuldbelijdenis af, maar we zullen bijvoorbeeld ook steun van God zoeken voor de lasser wiens wagen vorig jaar op zeer onfortuinlijke wijze afbrak. De mis zal onder de bezielende leiding van Monseigneur Maarten en Frater Fazand plaatsvinden. Natuurlijk is pastoor Hermans ook van harte uitgenodigd om te komen kijken naar onze mis. Als we het goed doen kunnen we misschien later nog ooit bij hem op sollicitatie,” lacht hij.

Na de hoogmis zal de zaal omgebouwd worden voor een kinderfeestje. Voor grote kinderen welteverstaan. “Vroeger mocht je na de kerk het café in, en dat gaan we nu dus ook doen,” aldus Maarten. Twan vervolgt: “We houden een kinderfeestje ter ere van het 11 jarig bestaan van C.V. Zot Gefrot. Iedereen vanaf een jaar of 16 is van harte welkom. Er zullen optredens zijn van clown Bassie van Breugel, die op zijn bekende, eigenwijze wijze het publiek zal vermaken. Ook hebben we een gerenommeerde goochelaar ingehuurd en zal Wilde Willie Wortel een show weggeven. En we zijn nog in onderhandeling met DJ Paul Elstak. Onze carnavalsvereniging is namelijk opgericht tijdens zijn optreden, dus vinden we het erg leuk als hij er dit jaar weer bij kan zijn.” Maarten: “We gaan alle leuke dingen doen die je vroeger ook deed tijdens een kinderfeestje, zoals koekhappen en ranja drinken. En natuurlijk is er ook voldoende tijd om kado’s te overhandigen. Het liefst willen we speelgoed uit de oude doos. Je viert natuurlijk maar één keer je elfde verjaardag.”

De Nie Gering mis begint op zondag 26 februari om 11.00u in feesterij De Postduif.

Documenten

Foto's

Aftellen tot de optocht

00
Dagen
00
Uren
00
Minuten
00
Seconden
Ut is zoweit!
loader-image
Weer in Moesland
temperature icon 28°C