Erewijn 2019: feestelijke aftrap van carnaval in De Phoenix

Erewijn 2019 werd dit jaar gehouden in De Phoenix te Schaijk. Geen vaste plek, want de locatie van de Erewijn wisselt jaarlijks. Maar waar het ook plaatsvindt: de sfeer is altijd even bijzonder. Deze feestelijke bijeenkomst is dé officiële start van carnaval in Schaijk en omstreken.

Zoals de traditie voorschrijft, overhandigde de burgemeester van Landerd de sleutels van Moesland, het Kêlerijk en Smouzenland aan de prinsen van de drie carnavalsdorpen. Daarmee werd het carnavalsrijk symbolisch overgedragen aan de feestvierders.

In vol ornaat verschenen de prinsen, prinsessen, raden van elf en gevolg ten tonele. De zaal vulde zich met kleurrijke steken, onderscheidingen, muziek en veel lachende gezichten. De toespraak van de burgemeester stond in het teken van verbondenheid, samenwerking en de onmisbare inzet van de vele vrijwilligers die het carnavalsfeest mogelijk maken.

Aftellen tot de optocht

00
Dagen
00
Uren
00
Minuten
00
Seconden
Ut is zoweit!
loader-image
Weer in Moesland
temperature icon 9°C